کتاب 1984

اثر جورج اورول از انتشارات مجید (به سخن) - مترجم: حمیدرضا بلوچ-داستان پاد آرمان شهر

این کتاب بیانیه‌ی سیاسی شاخصی در رد نظام‌های تمامیت‌خواه (توتالیتر) و نیز کمونیسم شمرده می‌شود. ۱۹۸۴ کتابی پادآرمان‌شهری به شمار می‌آید. جرج اورول در این کتاب، آینده‌ای را برای جامعه به تصویر می‌کشد که در آن خصوصیاتی هم‌چون تنفر نسبت به دشمن و علاقه‌ی شدید نسبت به برادر بزرگ (ناظر کبیر) (رهبر حزب با شخصیت دیکتاتوری فرهمند) وجود دارد. در جامعه‌ی تصویرشده گناه‌کاران به راحتی اعدام می‌شوند و آزادی‌های فردی و حریم خصوصی افراد به‌شدت توسط قوانین حکومتی پایمال می‌شوند، به نحوی که حتی صفحات نمایش در خانه‌ها از شهروندان جاسوسی می‌کنند.


خرید کتاب 1984
جستجوی کتاب 1984 در گودریدز

معرفی کتاب 1984 از نگاه کاربران
جنگ است PEACE.FREEDOM غرور است. اعتراض استثنایی است. این کلمات در حالی که من این کتاب را خوانده ام، در سرم صدایی است. گوش، احتمالا اغراق آمیز نیست، به عنوان مثال کتاب ترسناک Ive تا کنون خوانده ام. 1984 همچنین باید در ژانر وحشت گنجانده شود. 1984 یک utopia را توصیف می کند. نه توماس مورس از Utopia نیست، اما این یکی از آنتی تضادها است، یعنی Dystopia. تصور کنید که در یک کشور زندگی کنید که رهبران آن در تنظیم مجدد شهروندان خود، در موارد شدیدترین اعمال، هیتلر، مائو، استالین و آن دسته از قدیمی ها را در V برای Vendetta در نظر می گیرند. مثل کار در خانه، خوردن، نوشیدن، خوابیدن، صحبت کردن، تفکر، تولید مثل ... در زندگی کوتاه، همه توسط دولت کنترل می شوند. هر گونه راهنمایی از اطاعت یا ناسازگاری می تواند توسط دستگاه های دولتی مختلف مانند پلیس فکر، تلسکوپ یا حتی فرزندان شما تشخیص داده شود که نمی خواهد شما را به مقامات خیانت کند. حتی زبان به گونه ای اصلاح شده است که شما نمیتوانید خودتان را بیان کنید، از آنجا که فردگرائی یک جنایت است. گذشته کنترل شده است، بازنویسی شده به چیزی است که حاکم حاکم را تقویت می کند. چه کسی گذشته را کنترل می کند، آینده را کنترل می کند. چه کسی کنونی را کنترل می کند، گذشته را کنترل می کند. حقیقت واقعی وجود ندارد. حقیقت @ این است که دولت آن را می گوید. سیاه، سفید، 2 + 2 = 5، اگر دولت می گوید. جهان در سال 1984 به سه کشور تقسیم شده است، که از خاکستر از جنگ جهانی دوم منشا گرفته است: اقیانوسیه (جزایر بریتانیا، آمریکا، Pacific، استرالیا)، Eurasia اروپا و روسیه) و شرق آسیا (بقیه آن). جنگ های مداوم بین آن سه (که دارای ایدئولوژی های مشابه هستند) لازم است که نظم و صلح جامعه را حفظ کنند. Si vis pacem para bellum. این اولین شعار را توصیف می کند. شعار دوم، آزادی برده داری است، یعنی تنها راه آزاد شدن این است که شما بتوانید خود را از دست بدهید و در حزب یکپارچه شوید. به این ترتیب، غیر قابل خراب شدن و جاودانه می شود. عدم شناخت قدرت است، یعنی تقسیم در طبقه های بالا، متوسط ​​و پایین در جامعه هرگز تغییر نخواهد کرد. میانه می خواهد بالا باشد و آنها @ به جای پایین @ برای خفه کردن بالا عمل می کنند. پس از آن یک طبقه متوسط ​​جدید ایجاد می شود، همه چیز تغییر خواهد کرد به جز کمترین. بالا و وسط، قانون را حفظ می کنند، کم (پرولتاریا) فقط احمقانه است که قیام کند. دولت، ساختار خود را با شکنجه، ارعاب، خشونت و شستشوی مغزی حفظ می کند. بلیمی، Orwells Animal Farm در حال حاضر افسرده است، اما در سال 1984، حداقل برای من، @ depression @ معنی جدیدی می دهد.

مشاهده لینک اصلی
در جورج اورولز 1984، وینستون اسمیت یک توسعه دهنده منبع باز است که کد خود را به صورت آفلاین می نویسد، زیرا ISP آن بسته ها را نصب کرده است که توسط دولت تحت قانون Patriot تنظیم شده اند. با این وجود واقعا برای حفاظت از خود. از تروریست ها و دی وی دی های دزدان دریایی و چیزهای دیگر. مانند هر آمریکایی خوب، او کوکا کولا را می نوشید و غذاهای فرآوری شده او کمسن خود را به همه چهار طعم نوشیدنی تقدیم می کند: شیرین، نمک، بنابراین، آن را به شما نوشیدنی بیشتر، کوکاکولا، شیرین و کولر رنچ! (tm) سرپرستی خیرخواهانه او بعضی اوقات به برخی از وقایع جنگی بها داده است تا او و بقیه مردم بتوانند مطمئن باشند که دولت واقعا به نفع اوست. در حقیقت این خبر همیشه داستان پاریس هیلتون یا یکی دیگر از دختران سفیدپوستی است که توسط برخی از بدبختیها ربوده شده است که 200000 سال از تکامل انسان به صورت بیولوژیکی برای تحریک 12 ساله به کار رفته است، اما به لحاظ اجتماعی، وسواس دارد با رابطه جنسی، هنوز نیز احساس گناه در مورد آن. این به دیدگاهی تحریف شده از جنسیت منجر می شود و منجر به تجاوز و قتل می شود که هر دوی آنها موضوعات بسیار خبری را تشکیل می دهند. این نیز در وینستون بهترین منافع است، زیرا در حالی که ترس سالم است، فکر * بیش از حد * بسیار در مورد مرگ و میر خود را به شدت تابو است، به عنوان ممکن است منجر به چیزی خطرناک روشنگری، و او ممکن است طعم و مزه خود را برای کوکاکولا و ایمپلنت پستان . تلويزيون همچنين با ترس از ناشناخته ها با غلبه بر کلیشه های اقليت ها و همجنسگرایان، تحت پوشش جشن @ diversity @، همچنين بر اين باور است که حتی اين تصاوير از اسطوره گتويی و طراح داخلی نيز وجود دارد که صرفا برای ترويج نژادپرستی و هوموفوبیا است. وینستون از غذا خوردن پاپ های بازیافتی و خوردن قرص های شاد و تظاهر به علاقمند شدن به ورزش و اخبار تولید شده خسته شده است. اما، در نهایت، او را رفع می کند و دوباره خوشحال می شود. یا چیزی

مشاهده لینک اصلی
1984 رمان بسیار خوب نیست، اما یک مقاله بسیار خوب است. در مورد رمان، شخصیت ها بی نظیر هستند و شما فقط به خاطر چیزهایی که از طریق آنها زندگی می کنید مراقبت می کنید. به عنوان یک رمان تمام نمایشگاه سیاسی سنگین است، و پیام به طور کامل هر گونه احساس داستان سرایی را از بین می برد. به عنوان یک مقاله، نقاط آن باعث می شود زمینی. به نظر می رسد همه کسانی که تا به حال یک بلیط پارکینگ دریافت کرده اند فکر می کنند که او در سال 1984 میلادی زندگی می کند. هر یک از دولتهایی که به قدرت می رسند، آزادی های مدنی را مجروح می کنند یا بیش از حد با رسانه ها همکاری می کنند، متهم به بازی برادر بزرگ است. اینها موفقیتهای سالهای 1984 میلادی است که عمدتا هدف اصلی خود را به عنوان یک باتری در برابر جایی که کمونیسم در حال وقوع است (Orwell یک مارکسیست شدیدا نا امید) بود، و در حالی که افرادی که رهبران خود را با برادر بزرگ مقایسه می کنند، معمولا خود را از دست می دهند و دور از Orwell قصد و چشم انداز، آن را برای مخالف یک جعبه مفید است. همانند بسیاری از کتابهای جاودان شده با دیدگاه اجتماعی، محتوای واقعی سال 1984 بسیار نازک است، زیرا ایدئولوژی و جنبه های ترسناکی می تواند به شکلی متناسب با خوانندگان متناسب باشد. اگر شما به عنوان یک حس بهتر از دنیای واقعی و اهداف اورول، به جای تفسیرهای دست سوم از داستان های او، پس از او، Homage به کاتالونیا به شدت توصیه می شود.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب بسیار کامل نیست. شخصیت های آن فاقد عمق است، شعار آن گاهی اوقات آموزنده است، طرح آن (به خوبی، نیمی از آن به هر حال) از Zumyatin ما ما برداشته شده است، و رساله Goldstein طولانی به سمت وسط شکسته است که تغییر ساختار رمان مانند یک جراحت یک چهره را از بین می برد. اما در بلندمدت همه چیز مهم نیست، زیرا جورج اورول درست می داند. خوشبختانه، یک سوسیالیست که با فرانکو مبارزه کرد، به نظر می رسید که آزمایش بزرگ شوروی به یک دولت توتالیتر تبدیل شد، یک سرکوبگر ائتلاف فاشیستی یا آلمان نازی برابر نیروی برابر است. او متوجه شد که ایدئولوژی در یک کشور اقتدارگرا چیزی جز انحراف نیست، چیزی که براق است که مردم به آن نگاه می کنند. او متوجه شد که نقطه کنترل کنترل بیشتری دارد، نقطه شکنجه بیشتر شکنجه است، زیرا نقطه تمام حقایقalternative facts @ این بود که جهان را شکل دهیم که مردم دیگر حتی یک کلمه برای حقیقت ندارند. اگر شما می خواهم یک عکس از آینده، تصور بوت علامت گذاری بر روی صورت انسان - برای همیشه لطفا برای. چشم انداز Orwell از جهان دردناک است؛ خیلی دشوار است، بعضی از آنها استدلال می کنند، زیرا ممکن است در میان ما از امید بی حد و حصر محروم شوند. اما اورول هرگز نمی خواست امید را از بین ببرد. نه، او آرزو کرد که قلب ما را به مقاومت نشان دهد و به ما نشان دهد که کابوس اقتدارگرایانه به دست آمده: یک بنای تاریخی، ادای احترام به نظارت و کنترل است. در سال 2017 در ایالات متحده آمریکا، مجموعهای متضاد ما راه طولانی است . در حال حاضر آنها هرج و مرج و سردرگمی را تحریک می کنند، دروغ را گسترش می دهند و سپس انکار می کنند که آنها را گسترش می دهند و امیدوار هستند که ما را به زحمت بی نظمی و بی ثبات برسانند. آنها در تلاش برای از بین بردن یک دموکراسی قوی هستند و می دانند که این امر موجب آشفتگی و سردرگمی خواهد شد تا این دموکراسی را پایین بیاورد. آنها وقتی ما با یکدیگر ملاقات می کنیم، زمانی که ما دفاتر مجلس را اشغال می کنیم و مجلس کنگره را اشغال می کنیم، اغلب از ما متنفر هستند، وقتی که ما در بارها و خانه های قهوه جمع میشویم و از غضب و ترس خود پشیمان میشویم؛ زیرا آنها میدانند که آزادی به همبستگی و مقاومت و همبستگی و مقاومت باعث عشق و امید می شود. آنها بیشتر آن را ترجیح می دهند وقتی که ما در تنهایی، ناامیدی و تنهایی مضطرب می شویم. که به من یادآوری می کند ... یکی از چیزهایی که ما هرگز نباید انجام دهیم، مربوط به ایدئولوژی دشمن است (آیا استیو بونون یک فاشیست است؟ نازی ها استالینیست؟ )، در حالی که ما سعی می کنیم اهداف آئینی را شناسایی کنیم، دشمن مشغول کشیدن چکمه های خود است، و چکمه های خود را با اسباب بازی ها، با پاشنه ساخته شده، و مجهز به toecaps از فولاد است. در نهایت، مهم نیست که سرپرستی دولت اقتدارگرا است: یک پسر شیطانی مانند موسولینی، یک کاپروفیلیس پرشور مانند هیتلر، خوک ناپلئون مانند استالین یا یک خرس رقص بدون مغز مانند Trump. هرچند که تجسم کنونی «برادر بزرگ» ممکن است، هدف همیشه یکسان است: یک ملت از جنگجویان و متعصبها، پیروان یکپارچگی کامل، همه فکر کردن افکار مشابه و فریاد زدن شعارهای مشابه، همیشه کار، مبارزه، پیروزی ، آزار و شکنجه - سه صد میلیون نفر همه با همان صورت.

مشاهده لینک اصلی
من یک طرفدار بزرگ داستان های تفکراتی هستم و در سفرهای ادبی من با تعداد زیادی از دودویی ها، ضد utopias ها و مکان ها و جوامع که باعث می شود کسی می خواهد فریاد و ..... ... (با یا بدون از دست دادن همزمان مثانه و دیگر توابع بدن) .... به سادگی، جورج اورولز 1984 بی تردید، چشم انداز به یاد ماندنی ترین و متداول ترین دنیای دیوانه کاملا روان خفاش-خروس است که من تا کنون تجربه کرده ام. همیشه!!! با وجود اینکه در سال 1948 منتشر شد، من هنوز هم باید محلی جالب و دلپذیر تر از دنیای عجیب و غریب اورول را از BIG BROTHER و INGSOC پیدا کنم. اشاره ای از هر یک از این اصطلاحات، ذهن من را به تصویر می کشد که از نازی ها و گولاگ های شوروی است. با این حال، ایجاد Orwells در بسیاری از موارد حتی بیشتر از این مضطرب در جهان واقعی مواجه است. ابتدا این کتاب را وقتی که 12 ساله در کلاس هفتم به عنوان یک ... این ... خواندن کلاس خواندن اختصاص داده است. با نگاهی به آن، من هیچ IDEA ندارم چرا در زمین ما این کتاب را در آن سن خواندیم، اما به یاد می آوریم که زمان زیادی را صرف بحث در مورد آن کردیم. من آرزو می کنم که می توانم محتوای این بحث ها را به خاطر داشته باشم، زیرا فقط می توانم نوعی درگیری را تجربه کنم که یک گروه از نوجوانان پیش از مواجهه با هورمون در معرض این کتاب است. نیازی به گفتن نیست، من فکر می کنم که این یک کتاب است که بهترین پس از اولین جوش شما قدردانی می شود. به هر حال، تصمیم گرفتم این کتاب را به تازگی به عنوان یک بزرگسال در این مقاله امیدوار کنم که بتوانم این کلاسیک را قدردانی کنم. خوب، کتاب بیشتر از آن بود. من آن را به طور کامل به طبقه از اولین جمله، @ آن روز روشن و سرد در ماه آوریل بود، و ساعتها به 13 جمله نابهنگام فراموش نشدنی (که من اینجا نخواهم گذاشت)، این داستان را به من زد، ضرب و شتم جادو زنده از من و از طریق من از طرف دیگر توخالی، خراب خراب شده است. من می دانم، آن را صدا بسیار شاد است، اما این یک تجربه زندگی در حال تغییر است. من همیشه تصور می کردم که یکی از بهترین و مهم ترین ویژگی های علمی تخیلی این است که نویسنده را آزاد می کند تا مسائل بحث برانگیز و سیاستمدارانه روز و ایجاد یک آینده احتمالی بر اساس اغراق آمیز این روند و ایجاد چنین کاری استدلال قانع کننده ای و انتقادی را برای تغییر ارائه می دهد. خوب، هیچ کس تا به حال کار بهتر از Orwell بهتر در نشان دادن کابوس ممکن (و در نتیجه خطر بالقوه) یک جامعه بدون آزادی های مدنی ابتدایی و دولت با کنترل کامل و بدون قید و شرط انجام داده است. این کتاب غم انگیز، خسته، ترسناک، ناراحت کننده و کاملا BRILLIANT و یکی از من @ همه زمان های دلخواه @ رمان است. بالاترین توصیه های احتمالی !! 6.0 ستاره ........... توجه داشته باشید، برادر بزرگ شما تماشا می کند .............

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب 1984


 کتاب کشور آخرین ها
 کتاب مزرعه ی حیوانات
 کتاب پرتقال کوکی
 کتاب زشت ها
 کتاب گسسته
 کتاب دنیای قشنگ نو