کتاب مزرعه ی حیوانات

اثر جورج اورول از انتشارات آموت - مترجم: عباس زارعی-داستان پاد آرمان شهر

مزرعه‌ی حیوانات داستان حیوانات «مزرعه‌ی اربابی» است که به رهبری خوک‌ها علیه آقای جونز، صاحب مزرعه، شورش می‌کنند و او را از مزرعه بیرون می‌اندازند تا از زیر یوغ انسان‌ها خارج شوند و آزاد زندگی کنند. اما پس از چندی یکی از خوک‌ها قدرت را در دست می‌گیرد و استبدادی نو در مزرعه حاکم می‌کند. جورج اورول این کتاب را در سال 1945، درست پس از جنگ جهانی دوم، نوشت و منتشر کرد. او در این رمان استبداد طبقه‌ی حاکم شوروی را نقد می‌کند و در خلال داستانی نمادین نشان می‌دهد که قدرت چگونه می‌تواند حتی عالی‌ترین و ناب‌ترین آرمان‌ها را هم به فساد بکشاند. اورول در سال 1947 مقدمه‌ای بر نسخه‌ی چاپ اوکراین مزرعه‌ی حیوانات نوشت که در این نسخه‌ی فارسی به عنوان پیشگفتار آمده است.


خرید کتاب مزرعه ی حیوانات
جستجوی کتاب مزرعه ی حیوانات در گودریدز

معرفی کتاب مزرعه ی حیوانات از نگاه کاربران
من واقعا آرزو دارم که این را در دبیرستان بخوانم. ما اغلب خواندن کارهای شناخته شده فرانسه و کانادا را می خوانیم. اما ما از موش ها و مردان و ماتیلدا خواندیم، بنابراین همه چیز بد نبود.

مشاهده لینک اصلی
â € œ همه حیوانات برابر است، اما برخی از حیوانات برابر از دیگران است. â € هنگامی که من در مدرسه آن را خواندن من از طریق آن پرواز. من به یاد داشته باشم که باعث ناراحتی من شد، اما در آن زمان من نمی توانم فهمید که چرا. من فکر نمی کنم خیلی از آن را درک کنم. چند سال بعد آن را مطالعه می کنم، می بینم که چقدر شوخ و هوشمند است. با این همه در حال حاضر در جهان در حال حاضر قطعا من باعث ناراحتی ... و از بسیاری جهات ترس. به هر حال من خوشحالم که دوباره خواندم. من آن را خیلی بیشتر از آنچه که من انجام داد قدردانی می کنم. \"من در خدمت منافع هیچ مخلوق به جز خود است.\" علامت متمایز از مرد دست، ابزار است که با آن او تمام زیان خود را. \"

مشاهده لینک اصلی
حیوانات مزرعه یکی از آن کتاب های کلاسیک است که همیشه می شنوید مردم درباره آن صحبت می کنند. مردم همیشه به من می گویند یکی از آن کتاب هایی است که شما قبل از مرگ باید خواندید (حتی اگر من در آینده به سرعت در حال مرگ نباشم، فکر کردم کتاب را از این راه می گیرم). بنابراین، هنگامی که کتاب را در مجموعه پدرم یافتم، فکر کردم «چرا؟ آنچه را که می خواهی ببینی و ببینی که چه اتفاقی افتاده است. اکنون می توانم ببینم که همه ی وجودش چیست. این کتاب شگفت انگیز بود و من واقعا خوشحالم که من بالاخره زمان خواندن این کتاب را گرفتم. من فکر می کنم قبل از آن از خواندن آن جلوگیری کنم زیرا من محدود به دانش موجود در تاریخ مدرن، عمدتا سیاست روسیه / اروپا نیستم. من فکر کردم که نمی توانم پیام داستان را درک کنم و از آن قدردانی کنم. در نهایت من واقعا نمی فهمم که کمبود دانش من مهم است، زیرا زمانی که شما آن را مانند یک داستان خواندید و کسی که نمیتوان آن معنای پنهانی را تجزیه و تحلیل کرد، هنوز پیامی قوی در مورد جامعه، بشریت و قدرت را برای انجام دادن دارد مردم اکنون می توانند ببینند چرا مردم این را به عنوان یک کتاب مهم مهم می دانند. افرادی که علاقه مند به تاریخ و زمان آن هستند، قطعا از این لذت خواهند برد و احتمالا همه معانی پنهان را درک خواهند کرد. و کسانی که من را دوست دارند، اغلب این نوع رمان را دوست ندارند، این مسئله را درک نمی کنند. این پیچیده نیست و نوشتن به آسانی قابل درک است. چه چیزی باعث می شود کتاب شگفت انگیز داستان خود است. من فکر می کنم که هر کس باید حداقل یک بار قبل از اینکه آن را بمیرد، این را بخواند، مانند من و آن را از راه خارج کنید؛)

مشاهده لینک اصلی
بازجویی کتابی که ممکن است چشمان شما را باز کند و چشم انداز شما را برای همیشه تغییر دهد. کتابی است که بر روی سطح یک تمثیل است، اما یک لایه زیر آن کاملا چیز دیگری است. یک کتاب که آزمون آزمایشی ایستاده است. زنده ماندن حیوانات حیوانات!

مشاهده لینک اصلی
یک شاهکار یک روش فوق العاده برای نشان دادن انحطاط اتحاد جماهیر شوروی از طریق فوله که حیوانات صدای شخصیت های تاریخی بسیار مرتبط را نشان می دهد. من آن را دوست داشتم خواندن مورد نیاز

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مزرعه ی حیوانات


 کتاب کشتی ساکورا
 کتاب کشور آخرین ها
 کتاب میزبان
 کتاب سرگذشت ندیمه
 کتاب مزرعه ی حیوانات
 کتاب سه گانه همسان