کتاب مترو 2033

اثر دمیتری گلوخوفسکی از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: فربد آذسن-داستان پاد آرمان شهر

پس از وقوع یک جنگ اتمی بزرگ در سال 2013 زمین به ویرانی کشیده می‌شود و بازماندگان مجبور می‌شوند در پناه‌گاه‌های زیرزمینی پناه بگیرند.یکی از این پناه‌گاه‌ها متروی مسکو است. 20 سال بعد از وقوع این جنگ جوانی به نام آرتیوم متوجه می‌شود در دوران کودکی اشتباهی مرتکب شده که اکنون می‌تواند امنیت کل مترو را به خطر بیندازد. با کمک و راهنمایی‌هایی فرد مرموزی به نام شکارچی، آرتیوم برای جبران اشتباه خود راهی سفری مرگبار در ایستگاه‌ها و راه‌آهن متروی مسکو می‌شود


خرید کتاب مترو 2033
جستجوی کتاب مترو 2033 در گودریدز

معرفی کتاب مترو 2033 از نگاه کاربران
روس ها مهارت نوشتن داستان های متاهل، کابوس را دارند. شما فقط باید برادران Strugatsky BrothersRoadside Picnic را بخوانید (یا به تماشای نسخه فیلم، @ Stalker @)، Gansovskys @ Day of Wrath @ یا به تماشای Lopushanskys شگفت انگیز @ Letters از مرد مرده @ متوجه شوید که آنها درک آنچه در آن است در لبه پرتگاه زندگی می کنند. کریستالیزاسیون، کریستالهای تاریک خطر و ترور،Metro 2033 @ دنیایی از عدم اطمینان و ترس است که در حاشیه بین بقای و مرگ قرار دارد. جنایتکاران و پناهندگان، معامله گران و عرفا ... گلوله ها به عنوان ارز استفاده می شود ... ترس و همیشه عدم اطمینان است. آرتیوم، قهرمان ما خواسته شده است پیام مهمی ارائه کند که می تواند بر بقای انسان در مترو تاثیر بگذارد. در راه او به مرکز او کمک می کند و توسط یک خدمه شلوغ از افرادی که منعکس کننده هرج و مرج که در زیر سلطه است کمک کند. این سفر پر از تهدید است (هرچند لحظات تهدید تقریبا آرام و سورئالی بودن غیر معمول نیستند). یک خط کشیدن به سطح است که به یک کابوس پر از آدرنالین بسته می شود. من هرگز متوجه نشدم که شما می توانید یک کتاب را از طریق انگشتان خود بخوانید تا منتظر نباشید وحشت از خرابه ها و تاریکی ها برداشته شود. این است که، البته، یک ادیسه و یلیسوس شجاع ما باید از طریق کارهایش به همان اندازه که او می آید، تلاش کند با چهره ای با شیاطین که جهان کابوسش را تحریک می کند و بشریت را بیرون می برد. او یک کار شایسته است و از طریق چهره های قهرمانانه، قهرمانانی که می توانند از اسطوره های باستانی فرار کنند، کمک می کند ... اما پرسش ها و شک و تردید به طور مداوم مطرح می شود ... چه نوع انسانیت این است که آرتیوم می خواهد صرفه جویی کند؟ و آنچه که کابوس ها می افتد، تونل های تاریک مترو را رها می کند.

مشاهده لینک اصلی
من واقعا می خواستم این کتاب را دوست داشته باشم. همه چیز در مورد آن وعده داده شده بسیار! این سیستم در سال 2033 سیستم متروی مسکو است. به نظر می رسد که در سطح زمین، بشریت توسط جنگ هسته ای از بین رفته است. بازماندگان به طور کامل در سیستم تونل زیرزمینی زندگی می کنند؛ ایستگاه ها به میکروکوس سیستم های اجتماعی و سیاسی روسیه تبدیل شده است. ساکنان اکنون در نسل دوم قرار دارند و Glukhovsky بر برخی از تغییرات تطبیقی ​​دست می یابد که انسان ها به عنوان یک نتیجه از زندگی در دنیای بی رحم، به خودشان اعتقاد دارند آخرین نمایندگان بشریت. جهش های عجیب و غریب ناشی از تخریب هسته ای بوده اند و موجودات ترسناک در سراسر جهان به سر می برند؛ برخی از آنها زندگی را در سیستم های تونلی تهدید می کنند. فرض این است که به سادگی جذاب است، و خواستار توجه بیشتر توسط نویسنده است. اما یکی از معایب اصلی این کتاب همانطور که می بینم این است که Glukhovsky به سادگی توجه کافی به ساخت یک جهان همگرا، باور نکردنی را نمی کند و وعده در فرضیه برآورده نشده است. نگرانی اولیه Glukhovskys مربوط به ماجراهای قهرمان خود Artyom، یک مرد جوان به ظاهر به نظر می رسد به احتمال زیاد به یک تلاش عجیب و غریب برای ذخیره سیستم مترو. ساختار تلاش بی هدف است و در نهایت فاقد رضایتبخشی است. من تلاش کردم با Artyom و در واقع سرنوشت سیستم مترو درگیر شود. حدود یک چهارم راه را از طریق من به سادگی متوقف شد مراقبت از آنچه که به هر یک از آنها اتفاق می افتد. این رمان به 10 صفحه گذشته نزدیک می شود (پس از تقریبا 450 صفحه) و این صفحات گذشته، کل کتاب را به یک نور جدید پرتاب می کند - ناگهان دیدم که چگونه رمان می تواند نقد غنی از مدرن باشد بشریت، کشف جنون و بی نظمی جنگ و ویرانی انسان شناختی. من خیلی نا امید شدم که شکست خوردم. یک عامل که فقط به تشدید هر گونه مساله ای که من با طرح و توسعه شخصیت داشتم، تأثیری بود که تقریبا مطمئنا یک ترجمه ضعیف است (من خودم را به نفع شک و تردید خود Glukhovsky ترویج می کنم، زیرا نمی توانم روسیه را بخوانم و کیفیت اصلی را بررسی کنید)، و برخی از نسخه های ویرایشی بسیار ناچیز. خبر خوب این است که این رمان به یک بازی رایانه ای اقتباس شده است - و من فکر می کنم مطالب داستان به شدت برای آن مناسب است! من واقعا بازی را خریدم و منتظر هستم تا آن را بررسی کنم.

مشاهده لینک اصلی
OH YOU LOVE .... من نمی توانم باور کنم که فقط این کتاب را به پایان رسانده ام ... بهترین آخرین بقای انسانی من همیشه خوانده ام ... تصور کنید این را با من ... مردی که در خیابان راه می رود از یک شهر مرده پست آخرالزمانی زمانی که هیچ کس و (چیزی) نباید در سطح باشد، و سپس او را متوجه این چیزهای تاریک راه رفتن به آرامی پشت سر او، او نمی تواند به نوبه خود و شلیک هر یک از آنها، اگر او شروع به runing او مرده و بالاتر از سر او در آسمان او می تواند این چیز بالدار را در اطراف غرق کند، به دنبال یک شکار است ... حالا چه باید بکند؟ بعضی از کارشناسان فاشیست او را به زندان انداختند، او را شکنجه کردند و او را در روز بعد آویزان کرد. ... کف از قبل از زیر شکسته شده بود و حلقه از وزن بدنش سفت شده بود ... چه کاری باید انجام دهد؟ این فقط یک طعم کوچک از آنچه در آن کتاب بود .... مرد بود به معنای واقعی کلمه خزنده تمام راه سفر خود را. اما من آن را پذیرفت ... معلوم شد که من بد نیست \u0026 amp؛ خواننده آهسته همانطور که فکر کردم ... اما توصیه هایم را می گیرم ... تا به حال یک بازی ویدیویی نداشته باشید که یک رمان دارد که می خواهید خواندن آن را بخوانید ... به من اعتماد کنید ... شما خیلی طولانی زندگی می کنید: DCan صبر کن تا بخشی از این سری را بخوانم. سلام من از قاف پست آخرالزمان قاهره ^ _ ^

مشاهده لینک اصلی
این یک نسخه از کلاسیک کلاسیک است که به سرعت بالا رفته، با وجود اینکه ابتدا به صورت رایگان بیش از یک دهه پیش به طور رایگان داده شده است. این یک اظهارنظر از کلمه \"دهان\" است. من حتی قبل از اینکه این را به من توصیه کنم، خودم را کنجکاو کردم، اما اکنون تنها در حال خواندن آن هستم. برای شرم، درست است؟ این بسیار داستان روسی است که همه چیز را به تصویر می کشد. بقای مثبت هسته ای در تونل های مترو، تبدیل شدن انسان به مورلاک ها و موجودات عجیب و غریب جلوگیری از خروج. (همراه با تابش سنگین، اما کسی که واقعا آن را شمارش می کند؟)؛) این رمان بسیار جالب بود که رمان تقریبا یک داستان قدیمی سنتی بود، اما بیشتر از آن، من تقریبا مجبور بودم به طور مرتب متوقف شود به خاطر اینکه چطور اپیزودیک نیز به نظر می رسید. شاید من باید داشته باشم ممکن است از آن لذت بردم. همانطور که بود، ما شخصیت اصلی را از یک قسمت از تونل مترو به دیگری دنبال کردیم، سیستم های باور عجیب و غریب را کشف کردیم که تقریبا همه چیز را که ما امروزه مدرن می دانیم می بینیم. مسیحیان، فاشیست ها، ساتنیست ها، خزندگان کرم پرستش و البته سرمایه داران با چشمان تازه و بی نظیر کشف شدند. این رمان برای گفتن داشت. این بسیار آرمانی و ایده آل گرا بود. شاید تنها احساس کاملا از همه دروغهایی که ما انسانها به خودمان میگفتند، احساس ناامیدی کردیم و شاید این اشتغال گرایی قدیمی روسیه در کار بود، اما من فکر میکردم که این هر دو قدرت اصلی رمانها و ضعف اصلی است. شاید من در آن نبودم خلق و خوی برای آن. و شاید Ive قبلا از این رمان های کلاسیک ترجمه روسی خواسته بودم. :) در هر صورت، من این رمان را قدردانی کردم در حالی که به طور کامل به آن نرسیده بودم. نمی توانم بگویم آن نبود پر از قطعات بزرگ بود. این به پیک نیک جاده، استالکرس و همه چیز احترام می گذارد. پایان دادن به تقریبا تمام اجزای آهسته که احساس می کردند مانند نوعی شلاق است. همه ادعا می کنند، این ادعا را برای طرفداران ادبیات پس از آخرالزمان بسیار پیشرفته توسعه می دهد که از خدمت عظیمی از آنچه که ادبیات کلاسیک روسی برای آنها شناخته می شود: بیل ها و ایده ها است. :)

مشاهده لینک اصلی
به دنیای آخرالزمان مترو 2033 خوش آمدید. این وجود خشن و افسرده است. این رمان یک فضای کلاستروبوبی را به ندرت احساس می کند. همه چیز در این جهان زیرزمینی کیفیت رویا (کابوس) در مورد آن است. در نظر بگیرید: تاریکی دائمی به جز برای آتش سوزی و روشنایی اضطراری قرمز در برخی از ایستگاه ها. و اگر مسافرت کنید، فلش جیبی خود را فراموش نکنید. بنابراین داستان چیست؟ خوب، آخرالزمان آمده و رفته است. کسی فشار دکمه را فشار داد و تنها کسانی که آن را به مترو زیرزمینی منتقل کردند، زنده ماندند. آنها هنوز ده سال بعد هنوز قادر به بیرون آمدن نیستند (به جز استالکر ها که ماسک های گازی و ابزار حفاظتی دارند). جک های تمدن در ایستگاه های مختلف شکل گرفته اند، هر کدام با سیاست، ادیان و اسطوره های خود ساخته شده اند. اما چیزهای در تاریکی وجود دارد، و چیزهایی در جهان خارج وجود دارد که می خواهند «2025 متری» یک ایده خوب باشد، مثال از ترسناک علمی تخیلی وقتی موفق شد، موفق شد. متاسفانه معکوس نیز صادق است: زمانی که آن را لگد زدن ... Consist اغلب گفت و گو زیادی است که به نظر می رسد مربوط به داستان است. این طرح بسیار زیاد است و اغلب به صورت غیرمستقیم تصادفی روی می دهد و همه چیز در آن زمان احساس ناامیدی می کند. بسیاری از ماندگاری سیاسی و فلسفی وجود دارد، و گرچه گاهی اوقات جالب و مرتبط است، اما بارها اینطور نیست. شخصیت ها گاهی کاملا بی ادعا رفتار می کنند. بسیاری از ایستگاه ها و جناح ها وجود دارد که در ذهنم دشوار بود که آنها را جدا کنم (نقشه واقعا کمک نکرد) و در نهایت همه چیز با هم تار شد (این فقط یک تونل تیره با ایستگاه متصل بود). ساختار جملات بی نظیر و نوشتن نادرست کمک نمی کند. این به نظر می رسد حداقل بخشی از موضوع مربوط به ترجمه است (اما شاید نه محدود به). ProsNow خبر خوب. داستان با افسانه ها، نیمه حقایق و اساطیر پر شده است، که شما را بر روی انگشتان شما نگه می دارد. ویژگی های اسطوره ای من از The Gunslinger یاد گرفتم. Metro 2033 همچنین سهم مناسبی از لحظات شبح وحشی دارد. این خیلی اتمسفر است بله، در حقیقت خیلی خوشگلی است. اکنون لیستی از احتمالات ممکن است به نظر میرسد بیش از لیستی از جوانب مثبت باشد، اما این فقط به این دلیل است که من فهرستی از چیزهایی را که من را ناراحت کرده بودم، بالا میآورد. شما باید حداقل این را امتحان کنید این یک تجربه رمان است (هیچ اشاره ای به آن نیست). »او گفت:« من زنده ام. » â € ~ دیگر من نیست.â € ™ و به طور مستقیم به عنوان یک کراوات، او سقوط صورت رو به پایین.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مترو 2033


 کتاب مترو 2034
 کتاب گذر از جهنم (دونده ی هزارتو)
 کتاب آخرین انسان
 کتاب سه گانه همسان
 کتاب برگزیدگان جوان
 کتاب علاج مرگ (دونده ی هزارتو)