کتاب از لنز تیره

اثر فیلیپ کی. دیک از انتشارات یوبان - مترجم: جواد همایون پور-داستان پاد آرمان شهر

Substance D is not known as Death for nothing. It is the most toxic drug ever to find its way on to the streets of LA. It destroys the links between the brains two hemispheres, causing, first, disorientation and then complete and irreversible brain damage. The undercover narcotics agent who calls himself Bob Arctor is desperate to discover the ultimate source of supply. But to find any kind of lead he has to pose as a user and, inevitably, without realising what is happening, Arctor is soon as addicted as the junkies he works among... In this award-winning novel, friends can become enemies, good trips can turn terrifying, and cops and criminals are two sides of the same coin.


خرید کتاب از لنز تیره
جستجوی کتاب از لنز تیره در گودریدز

معرفی کتاب از لنز تیره از نگاه کاربران
در این رمان دو نوع از افراد وجود دارد، کسانی که معتاد به ماده D هستند و کسانی که هنوز آنرا سعی نکرده اند. ماده D نهایی بالا و بسیار اعتیاد آور است. این کتاب داستان فرد، عامل مواد مخدر، و باب آرکتور، فروشنده مواد D، که او در حال تحقیق است. البته، فرد و باب آرتور یکی از شخصیت هایی است که شخصیت او را از هم جدا می کند با سوء استفاده از ماده D. این کتاب به طور همزمان خنده دار و قلب شکستن است و این یک تصویر بسیار عالی از اعتیاد به مواد مخدر است. ظاهرا این کتاب به شدت از آزمایش شخصی شخصی فیلیپ کی دیکس با سوء مصرف مواد و دوستانش که درگذشته بود، کشیده شد. بر این اساس شخصیت ها درخشان و قابل باور هستند. و هنگامی که آنها را به گناهان خود برسانند، واقعا غم انگیز است. این کتاب به بررسی بسیاری از تم ها از جمله وابستگی متقابل به اجرای قانون و مجرمان، نظارت بر دولت و مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی، سوء مصرف مواد و اعتیاد و بیماری های روحی می پردازد. فیلیپ کی دیک نویسنده عالی است، و این کتاب بعضی از بهترین نوشته های اوست. طرح جالب و قانع کننده است. شخصیت ها شگفت آور به خوبی انجام می شود و قابل اعتماد است. پروس به شکلی پررنگ، حتی در بعضی از موارد حتی شاعرانه است. کتاب خواندن هنوز زیبا بود. من سریع و با کیفیت مطالعه می شود. من این کتاب را به عنوان داستان علمی تخیلی پروتئین Cyberpunk توصیف می کنم. این کتاب دارای بسیاری از عناصر Cyberpunk است که در انفجار پست Neuromancer از ادبیات Cyberpunk آمده است. و مطمئنا اگر این کتاب در دهه 80 به جای 60 سالگی نوشته شود، بخشی از آن ژانر خواهد بود. من این کتاب را خوانده ام چون تریلر فیلم را دیدم و آن را بسیار عالی دیدم، اما من هرگز تماشای فیلم ها بدون خواندن کتاب اولین.

مشاهده لینک اصلی
من دوست دارم P.K. دیک، اما این فقط ساده مکیده شده است. هیچ تنش روایی، نوشتار وحشتناک است (من برخی از آن را به عنوان مدرک نقل قول کردم، اما من قبلا خلاصهنویسی کردم) و عناصر بالقوه تر هیجان انگیز کتاب (زیر کشت فرهنگی و زبان آن و دوستی، هویت چندگانه ) با عطسه و ظرافت یک معاینه رکتال برش انجام می شود. آیا این تقابل حتی منطقی است؟ من اینطور فکر نمی کنم، اما این کتاب را نیز ندیده بودم. شنیدم این اولین کتابی است که او بعد از آنکه مواد مخدر را لگد می زد نوشت - که من مطمئنا امیدوارم این درست نیست زیرا کتاب قطعا برای تمام تلاش هایش در غیر این صورت غیرممکن است. معمولا نوشتن ضعیف تر، قابل بخشش است، زیرا شما می توانید او را در بسیاری از ایده ها درک کنید؛ او سعی می کند تا به یک داستان عجیب و غریب بپردازد که نثر او نمی تواند اختراع داشته باشد. اما باA Scanner Darkly @ شما می توانید او را در تلاش برای پول نقد در تجارب مواد مخدر و سال های خود را از پارانوایی، اما هیچ چیز.

مشاهده لینک اصلی
نویسندگان در انتهای این رمان واقعا قدرتمند هستند. در آن PKD می گوید که چگونه بسیاری از افراد با مواد مخدر بازی می کنند و در نتیجه هزینه هایی را برای انتخاب انتخاب می کنند. به خوبی آن را می گوید و عمیقا در متن این رمان به پایان رسیده است. حتی اگر شما این را مطالعه نکنید، آن را در یک فروشگاه کتاب انتخاب کنید و در نهایت یادداشت نویسندگان را بخوانید. این دیدگاه در مورد استفاده از مواد مخدر است که اکثر مردم در نظر گرفته اند. داستان خود را فوق العاده نوشته شده است و فوق العاده عجیب و غریب در سبک PKD واقعی است. من واقعا از آن لذت بردم، اگر چه بخشی از آن برای خواندن ناراحت کننده، همچنین در سبک PKD واقعی ساخته شده است. خوب ارزش خواندن

مشاهده لینک اصلی
من فیلم Richard Linklater را دوباره در طول آخر هفته تماشا کردم و علاوه بر تایید اینکه سازگاری دیک مورد علاقه او نیز به من یادآوری کرد که چقدر کتاب را دوست دارم. بعلاوه نمونه ای کامل از پارانوایی (ساختار دایره ای آنرا واقعا بر روی این پیچ قرار می دهد) مانند تقریبا هر کتابی از آن را نیز محکم و مؤثر در امور و روابط زندگی عادی روزمره ریشه دارد. این کتاب به من یک تماس پارانویا بالا می دهد.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب که در سال 1977 منتشر شده اما در اوائل دهه 1990 در کالیفرنیا قرار دارد، به دلیل برخی از ویژگیهای آن، حتی در حال حاضر نیز به شمار میرود، مانند مواردی مانند تقلبی که به عوامل مخفی امکان میدهد شخصا به رئیسهای خود گزارش دهند با هر دو شرکت کنندگان قادر به دیدن ظاهر واقعی از پوشنده نیست. این به وضعیت تقریبا خنده دار منجر می شود که شخصیت اصلی آن، باب آرتور، که برای یک واحد مبارزه با مواد مخدر در نارنجک کار می کند، دستور داد که خود را تحت نظارت ثبت نام نگه دارد، که موجب سایه های کافکا شده است. و هوا پارانویا افزایش می یابد، زیرا مشخص می شود که کسی نزدیک به او در تلاش است تا او را ترور کند یا باعث آسیب مغزی شود. مسابقات قهرمانی ضروری است زیرا سازمان های انتظامی به خطر می افتند، زیرا شایع بودن یک دارو جدید و بسیار اعتیادآور به نام ماده D و مرگ نام مستعار روشن است. این دارو در مقادیر وسیعی عرضه می شود و به نظر می رسد منبع مناسبی داشته باشد - از مواد آلی، مصنوعی گرفته شده است - و هرچند که از نظر ظاهری به طور گسترده ای در دسترس است. این در نظر گرفته شده است که مصرف مواد مخدر در آینده تقریبا جهانی است کسانی که در جامعه نیستند، افرادی که کارت های اعتباری ندارند یا در جوامع متروک زندگی می کنند. کسانی که چنین امتیازاتی دارند، اصطلاحا نامیده می شوند و بقیه جامعه را به عنوان مخالفان و جنایتکاران که سزاوار آنچه هستند دریافت می کنند. کسانی که باب زندگی می کنند و حرکت می کند - او یک خانه با دو نفر دیگر دارد و یک دوست دختر دارد که کوکائین را می گیرد، اما حتی مواد مخرب تر را نیز تحت فشار قرار می دهد، اغلب در معرض اختلال روانی قرار می گیرند و افزایش وزن از مواد مخدر آنها گرفتن این داستان در واقع با یک شخصیت شروع می شود که دلمشغولی دائمی از شته ها دارد - او به اقدامات شدید نظیر ایستادن در حمام گرم برای ساعت ها در یک زمان برای مبارزه با درد می رود - که در واقع محصول آسیب مغزی است توسط ماده D و دیگر مواد غیر قانونی. باب از این امر مصون نیست: مشخص می شود که او به آرامی رنج می برد که در آن حس هویت او تخریب می شود، زیرا ماده D به ارتباطات درونی مغز می رسد که به رغم عملکردهای مختلف، یک حس هویت را به وجود می آورد خارج از دو نیمکره مغز است. چکیدهای از نشریات تحقیقاتی موجود در دهه 1970 تأکید می کنند که بدون آن ارتباطات دو صدایی در سر وجود دارد و این سردرگمی است که او را در پوشش فرد خود - که نام او برای گزارش کارفرما خود استفاده می کند - باب آرتور را احتمالا یکی از نمایندگی های سطح بالا ماده D است که او سعی در پیدا کردن آن دارد. سوال هویت و ماهیت واقعیت موضوعی است که در برخی از رمان های نویسندگان مطرح می شود؛ در اینجا این سوال مطرح شده است که مصرف مواد مخدر، به جای فروپاشی یک واقعیت به دیگری، مطرح می شود. این کتاب به خوبی منطق دیوانه افراد با مواد مخدر را به نمایش می گذارد، با گفتگوهای بی نظیر و پر سر و صدا که منجر به تصمیمات بی معنا می شود. پسوندی او روشن می سازد که بر مبنای تجارب شخصی و افرادی است که او می داند و بر اساس آن برخی از شخصیت ها بر اساس آن است: مخاطب نقش کسانی که در روانپزشک دائمی و یا مغز آسیب دیده و یا مرده باقی می ماند خواندن است. جالب توجه است، او به دارو می گوید که انتخاب می کند، هرچند که این رمان به تنهایی متناقض است، در حالی که تعداد کمی از زنان در مورد فریب و یا اجبار به استفاده از D مورد سوء استفاده قرار گرفته اند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب از لنز تیره


 کتاب رویای جورج ار
 کتاب بخشنده
 کتاب آخرین انسان
 کتاب ویروس چشم قرمز
 کتاب ستاره نیمه شب
 کتاب بینایی